f2aTz8SlV9jp6E3xlOR6wbhzr25
Hodnocení Never Let Me Go
  • CSFD filmova databaze

  • IMDB filmova databaze

  • TMDB filmova databaze

  • Dalsi Informace na jine strance

Neopouštěj mě Filmový nebo seriálový obrázek a plakát Neopouštěj mě Filmový nebo seriálový obrázek a plakát Neopouštěj mě Filmový nebo seriálový obrázek a plakát Neopouštěj mě Filmový nebo seriálový obrázek a plakát

Never Let Me Go

cz vlajka Neopouštěj mě

cz vlajka Nikdy ma neopusť

Režie: Mark Romanek(2)

V blízké budoucnosti pracuje jednatřicetiletá Britka Kathy H. jako pečovatelka dárců orgánů. Její práce je těžká, vyčerpávající a depresivní, neboť většina lidí, s kterými v sanatoriu přijde do styku, po nějaké době umírá. Když se mezi pacienty a umírajícími začnou objevovat i její bývalí spolužáci a známí, ponoří se Kathy do nostalgických vzpomínek na své dětství, na své dva nejlepší přátele Ruth a Tommyho, ale především na své neobvyklé dospívání na záhadami opředené internátní škole Hailsham. Kathy se probírá vzpomínkami na zvláštní posedlost školou umění, na učitele štítící se svých žáků, na podivné poznámky o poslání dětí i na šok, který Kathy pocítila, když jí toto poslání bylo vyjeveno. Nyní již Kathy nemá co ztratit, neb kruh jejího života se právě uzavírá.
Dystopický román Neopouštěj mě (Never Let Me Go) z pera anglického spisovatele japonského původu Kazua Ishigura se od svého vydání v roce 2005 hřeje na výsluní přízně literárních kritiků, kteří jej odměnili nominací na prestižní Man Bookerovu cenu a příčkou v žebříčku týdeníku Time „100 nejlepších anglicky psaných románů z let 1923-2006.

Ohodnoť film Neopouštěj mě

Stáhnout, sledovat online Never Let Me Go 2010 Neopouštěj mě Nikdy ma neopusť zdarma

Odkazy jsou určeny pouze přihlášeným